Magazin Gazetesi

Çalıkuşu dizisinin akıllarda kalan yakışıklı oyuncu Batuhan Sert, ekranlara geri dönüyor

Çalıkuşu dizisinin akıllarda kalan yakışıklı oyuncu Batuhan Sert, ekranlara geri dönüyor

Çalıkuşu dizisinin akıllarda kalan yakışıklı oyuncu Batuhan Sert, ekranlara geri dönüyor.

Batuhan Sert ile çok özel röportaj yaptık.

Güzel bir çıkış yakaladığınız Çalıkuşu dizinden sonra, Alın Yazım dizisinde yer almıştınız neden oyunculuğa ara verdiniz.

Çalıkuşu Dizisi benim ilk projem. Aslında çok şanslıydım ve o dönem sektörde çok değerli ve saygın önemli kişilerle birlikte olma, çalışma fırsatı yakaladım. Değerli Yönetmenler Çağan Irmak, Doğan Ümit Karaca, Burak Özçivit , Fahriye Evcen, Mehmet Özgür  sonrasında üniversiteden Hocam olan  Elif İskender, İlk Hocam Aslı İçözü ve ismini sayamadığım nice değerli kişi. Benim için çok önemliydi. Sonrasında Kanal D de bir sezon Günlük dizi Alın Yazım’da çalışarak tecrübeler edindim.

Fakat Üniversite sınavını Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünü tam burslu kazandım. Tabiki eğtim benim önceliğim,  bu sebeple sektöre ara verdim.

Tesadüfen bir ortamda tanışma fırsatı bulduğum Türkiye’nin çok değerli aktörlerinden Kenan İmirzalioglu bana eğitim çok önemlidir,  eğitimini asla bırakma ve ara verme demişti.  Bu sözler  benim için çok önemliydi.

Ara verdiğiniz,  bu süreçte tamamen uzaklaştınız mı? Geri dönmeye karar verdiğinizde Oyunculuk adına neler yaptınız.

Aslında tamamen uzak kaldım sayılmaz. Ben Zaten Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünü tam burslu kazandım ve okudum.

Oyunculuk dinamiktir. Kendini her zaman geliştirmen gereklidir. Her meslekte olduğu gibi oyunculuk mesleğinde de deneyim ve pratik çok önemlidir.

Sektörde çok sevilen ve her zaman gençlerin elinden tutan ve benim için ayrı bir yeri olan Yönetmen Melek Öztürk beni İzmir Film festivaline davet etmişti. Bende katıldığım İzmir Film Festivali Dönüşü Türkiye’nin Menajerlik anlamında ilklerinden olan ve Gerçekten sektörde saygın bir yere sahip Sayın Tümay ÖZOKUR ile tanıştım ve kendisi ile yaptığımız görüşmeden sonra menajerim olmasını talep ettim. Çünkü kendisi oyunculuk kariyerimde hedeflediğim noktaya ulaşmak için varsa eksiklerim bunları görüp beni yönlendirecek planlayacak en nitelikli bu işi en iyi bilen kişilerden birisidir. Sağ olsun o da Beni kırmadı ve menajerim olmayı kabul etti.

Savaşçı ve Hekimoğlu dizilerimde Konuk Oyuncu oldum sonrasında  sosyal medyadan  cok güzel olumlu geri dönüşler aldım. Şu an  Menajerim Tümay  ÖZOKUR ile devam eden farklı  bazı projeler için  görüşmeler var. Benim için en iyi olanı birlikte karar vereceğimizi düşünüyorum.

Bunun dışında değerli bir oyuncu ve oyuncu Koçu, mükemmel bir Hoca olan Burak Sarımola’dan Dersler aldım. Türkiye’nin En önemli Cast direktörlerinden Rabia Sultan Düzenli’nin Workshop’una  katıldım. Okçuluk ve binicilik dersleri aldım.

Anlaşılan sizi tekrar ekranlarda  göreceğiz peki bundan sonraki kariyeriniz için hedefiniz ve planlarınız nedir? Öncelikle beni seven güvenen ve bugün ben, Batuhan Sert olmamı sağlayan emekleri olan çok değerli insanları mahcup etmemek ve her gün kendimi geliştirmek ve yapabileceklerimin en iyisini yapmayı hedefliyorum. İnanıyorum ki çaba gösterirsen emek verirsen, mutlaka ama mutlaka bunun bir geri dönüşü olacaktır. İzleyicilerde bunu görür, sevdi mi seni,  kalbine koyar ve seni asla bırakmıyor.,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ