Magazin Gazetesi

MasterChef’ten elenen Walison Fonseca karakolluk oldu!

MasterChef Türkiye 2020 yarışmasıyla tanınan Walison Fonseca, yüksek sesli müzik dinlediği iddiasıyla komşularıyla karakolluk oldu. Walison konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MasterChef’ten elenen Walison Fonseca karakolluk oldu!

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye yarışmasına katılan ancak ana kadroya giremeden elenen Brezilyalı yarışmacı Walison Fonseca’nın komşusuyla kavga ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Sabah’ta yer alan habere göre Walison Fonseca, eşi Melis Pınar ile oturduğu evde müziğin sesinden dolayı komşuları Ali G., ile tartışma yaşadı.

ZORLA İÇERİ GİRMEYE ÇALIŞTILAR

Komşuları Ali G., çiftin dairesinden gelen müzik sesinden rahatsız olmasından dolayı duvara birkaç yumruk attı. Sonrasında dairenin kapısını çaldı. Kapıyı temkinli açan Fonseca’nın iddiasına göre, komşu kapıyı yumrukladı ve zorla içeriye girmeye çalıştı. Kapıyı kapatıp kitleyen çift, komşularının bahçeye doğru yöneldiğini ve buradan kendilerine yönelik sinkaflı küfür ve tehdit edildiklerini ileri sürdü.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Olayı fark eden çevre sakinleri bahçede bağıran Ali G.’nin yanına gelerek polis ekiplerini aradılar. Polis ekibinin gelmesiyle taraflar ifade vermeye gitti. İfadelerinde müzik sesinden rahatsız olan komşularının duvarı yumrukladığını ve daire kapısını zorladığını, kendilerine küfür ettiğini söyleyerek Ali G.’den şikayetçi oldular.

İfadesi alınan komşu Ali G., sesten dolayı duvarı yumrukladığını fakat karşı tarafın da aynı şekilde karşılık verdiğini ve bunun doğrultusunda rahatsızlığını dile getirmek için daire kapılarına gittiği esnada Melis Pınar’ın ‘Sen kimsin benim duvarımı yumrukluyorsun’ dediğini ve Brezilyalı Walison’un kendisine yabancı küfür ettiğini iddia etti. Aralarında çıkan tartışma sonrasında polis merkezine gidip ifade veren Ali G., Walison Fonseca’dan şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İLK AÇIKLAMA GELDİ

Walison’dan Posta’ya yaşananları şöyle anlattı;

Olayı anlatıyım size; öğleden sonra 18:00 civarı eve geldik ve akustik bir müzik açtık. Sonra birinin duvarı yumrukladığını ve ağza alınmayacak küfürler ettiğini fark ettik. Eşim banyodan duyup geldi ve ‘Ne oluyor?’ dedi. O sırada kapı çaldı, eşim kapıyı araladı. Şahsın eşim bornozluyken kapıyı ittirip içeriye girmeye çalıştığını ve ‘Öldüreceğim seni’ diye bağırdığını fark ettim. Eşim o sırada kapıyı kapatabildi ve kilitledi. Bu şahıs kapıda küfürler edip tekmeleyerek dakikalarca bizi taciz etti. Evimiz giriş katı olduğu için bir cama bir kapıya gelip tehditler, küfürler savurdu. O kadar tahrik olmasına rağmen ben sadece eşimi korumaya çalıştım ve evimden çıkmadım bile. Şahıs yarım saatten çok kapımızda bekledi ve etrafında da bir sürü insan birikti. Eşim iyice korkup polisi aradı. Polis geldiğinde eşim ve ben şikayetçi olduğumuzu söyledik. Polis şahısla konuşmaya gittiğinde şikayetçi olmadığını, sorun olmadığını dile getirmiş fakat biz tabii ki karakola gidip şikayetçi olduk. Eşim kendini güvende hissetmediği için de o eve dönmek istemedi, ailesinde kaldık ve evi boşalttık.

O gün eşime ve bana küfürler edip kapımıza omuz atarak içeriye girmeye çalışan birine verilecek en sakin tepkiyi verdiğime inanıyorum. Ve adaletin yerini bulacağı dava sonucunu bekliyorum. Adaletimize güvenim sonsuz çok şükür.

Bu arada sitenin kameraları görüntüleri kaydetti, mahkemede de görüntülerin izlenmesini talep edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ